Bliźnięta

Znak bliźniąt jest trzecim miesiącem hebrajskiego roku księżycowego i stanowi Centralną Kolumnę znaków żywiołu powietrza.


Planetą, która nim rządzi jest Merkury, po hebrajsku – Kochav. Wartość numeryczna Kochav to 26 (czyli tyle samo, ile w przypadku Yud Hei Vav Hei lub Tetragramie) oraz CafBet= 22 litery alfabetu hebrajskiego, tworzące razem najbardziej energetyczną i potężną kombinację.

Merkury jest planetą komunikacji, co oznacza, że przypomina kabel elektryczny, drut telefoniczny, nauczyciela, doradcę i opowiadacza historii- czyli w zasadzie wszystko, za pomocą czego można przekazywać informacje z punktu a do punktu b.

Litera Zajin stworzyła znak bliźniąt a litera Rzesz Merkurego. Razem te litery tworzą słowo Raz, którego wartość numeryczna wynosi 207- Światło (Or). Raz po hebrajsku oznacza również tajemnicę (sod).

Większość tajemnic została ujawniona w kosmosie w miesiącu bliźniąt. Siwan znany jest jako miesiąc „Matan Tora- nadania Tory”. Szósty dzień tego miesiąca, święto Szawuot jest kosmicznym dniem, w który kończymy liczenie Omeru. Kiedy niezwykłe Światło wolności zostało objawione w Pesach, zostało nam ono dane bez żadnego wysiłku z naszej strony. To dlatego „liczymy Omer”, żeby zbudować naczynia poprzez naprawienie naszych działań, które powodują ukrywanie się Światła. Piętnastego dnia po Pesach osiągamy poziom Biny. Każdego roku w dzień Szawuot objawiana jest nam niesamowita ilość Światła, jako że jest to rocznica otrzymania przez ludzi Tory, energii Zeir Anpina oraz nieskończonego Światła „bila hamavet lanetzach – kiedy śmierć została zwyciężona na wieki”, co skutkowało nieśmiertelnością. Ari mówi, że każdy, kto w dzień Szawuot nie zaśnie i zajmie się studiowaniem Tory, zyska całkowitą ochronę i bezpieczeństwo aż do Rosz Haszana.

Bliźnięta są pragnącymi wszystko wiedzieć intelektualistami, z niezwykłym zainteresowaniem pozyskującymi różnego typu informacje w myśl przekonania, że wiedza jest potężna i im więcej uzbiera się dzisiaj informacji, tym łatwiejsze będzie dokonywanie wyborów w przyszłości. Ich potrzeba gromadzenia informacji pozwala im wybrać co jest dobre a co złe, właściwe i niewłaściwe. Z niej też wynika tendencja tego znaku do skakania z jednego tematu na drugi. Dlatego też bliźnięta mają zwykle wiele pytań, wątpliwości oraz niepewności. W efekcie bliźnięta są niechętne do przyjmowania na siebie jakiegokolwiek zobowiązania.

Rozwiązaniem tej osobistej przeszkody jest pewność. Nie ma lepszego nauczyciela niż osoba spod znaku bliźniąt z mocnym poczuciem pewności. Jako znak komunikacyjny, bliźniak może być świetnym przekaźnikiem, takim, który potrafi się uczyć, rozumieć i przekazywać informacje. Idealnie bliźniak powinien stać się przekaźnikiem dla jak największej ilości ludzi, szczególnie dla tych, którzy są zagubieni na swej ścieżce, pomagając im osiągnąć ich osobistą pewność.

Dwoistość tego znaku ujawnia się na każdej płaszczyźnie życia. Bliźnięta wyrażają zdolność robienia kilku rzeczy na raz. Mają problem z byciem lojalnym jednej partii politycznej (słuchając dwóch panów), miewają też zwykle zmienne nastroje, tak jak wiatr zmienia swój kierunek i siłę. To dlatego każdego dnia mogą wydawać się nam inne.

WYTYCZNE DLA MIESIĄCA BLIŹNIĄT


Zalety tego znaku:
 • szybkość,
 • inteligencja,
 • wielotalentowość,
 • ciekawskość,
 • przyjacielskość,
 • świetna umiejętność nawiązywania komunikacji,
 • otwartość na nowe pomysły.

Główna motywacja
stymulacja intelektualna

WYZWANIA (I JAK JE PRZEMIENIĆ)


Brakuje mu cierpliwości, zbyt analityczny
Poproś Światło o siłę, żeby czekać, nie wysuwając pochopnych wniosków.

Niecierpliwi w relacjach z innymi, widzą tylko większy obraz.
Skoncentruj się na szczegółach.

Myśli, że jest mądrzejszy od innych.
Wiedz, że rozumowanie jest ograniczone i tylko Światło udziela bezbłędnych odpowiedzi.

Wątpi.
Ufaj Światłu, nie umysłowi. Wybieraj niewygodne i rób to z pewnością.

Brak głębi w swoich przedsięwzięciach
Wyjdź poza intelektualną stymulację. Sięgaj głębiej i wiedz, że Światło zawsze gdzieś na ciebie czeka.

Ciągle się zmienia, brakuje mu konsekwencji.
Żeby osiągnąć szybkie rezultaty, skup się na stopniowym procesie. Prawdziwe zmiany są wewnętrzne a nie zewnętrzne.

Ocenia zbyt pochopnie.
Nie wysuwaj zbyt pochopnych wniosków- możesz upaść i zrobić sobie krzywdę (i innym).

Jak polepszyć związek z bliźniakiem:
 • Daj mu coś do myślenia.
 • Przemawiaj do jego intelektu.
 • Nastrój się na jego sposób myślenia i komunikacji.
 • Pomóż mu się bardziej skupić na jednym projekcie.
 • Zachęcaj go do pozostania na tej samej ścieżce.
 • Słuchaj jego mądrości.

Co daje bliźniętom spełnienie:
 • obieranie jednego celu w życiu z pełnym oddaniem,
 • dotrzymywanie obietnic,
 • szukanie równowagi,
 • rozpoznawanie błędów,
 • pomaganie innym.

Księga ZOHAR

Pocket edition
Zohar