Lew

Znak lwa jest jednym z trzech najbardziej negatywnych miesięcy w roku.


Innymi dwoma są Tevet (koziorożec), ponieważ rządzi nim Saturn, który jest planetą surowego osądu oraz Tamuz (rak), ponieważ rządzi nim Księżyc.

Nad lwem panuje Słońce i znak ten stanowi Lewą Kolumnę znaków żywiołu ognia. To wskazuje na domieszkę wpływu ognia, czego wyrazem jest ocenianie- pozbawiony równowagi palący i niszczycielski ogień. Z tej przyczyny doświadczamy biegunowości wydarzeń, z których część jest negatywna a część pozytywna. Księga Stworzenia mówi, że litera Tet stworzyła znak lwa a litera Caf Słońce. Kombinacja ich energii zarządza całym miesiącem lwa.

W centrum naszego systemu słonecznego, Słońce przynosi każdej planecie światło i ciepło, bez którego życie organiczne nie byłoby możliwe.

Urodzeni w tym miesiącu cieszą się złą reputacją, ponieważ zachowują się jak Słońce. Wyróżnia ich przywództwo, determinacja, dominacja i władza. Te wszystkie cechy mogą niestety prowadzić do pułapek ego i dumy. Lwy łatwo obejmują stanowiska kierownicze. Musimy jednak pamiętać, że jedyną kontrolą, jaką mamy, jest samokontrola. Każde uczucia ego, dumy czy wyższości uniemożliwiają nam pomaganie innym.

Miesiąc lwa znany jest z ogromnej ilości negatywnych zaszłości, które w tym czasie zapisały się licznie na kartach historii; zniszczenie obydwu Świętych Świątyń w Jerozolimie miało miejsce dziewiątego dnia znaku lwa. W tym czasie doszło także do masowej zagłady Żydów przez nazistów hitlerowskich.

Liczba dziewięć, reprezentowana przez hebrajską literę Tet, łączy nas z Jesodem, który objawia całą energię, zebraną z wszystkich wyższych świetlnych emanacji. Jerozolima nadal pozostaje energetycznym centrum świata. Kiedy lud Izraela a w szczególności jego mieszkańcy zdecydowali, że nie będą zachowywać się w stosunku do siebie godnie, jak na człowieka przystało – ta energia została stworzona i zebrała się w Jesodzie- musiała się jednak w końcu jakoś objawić i to nastąpiło w eksplozji negatywności w dziewiąty dzień miesiąca lwa, w śmiertelnym zwarciu.

Dziewiąty dzień lwa jest dniem postu i to nie z powodu zniszczenia dwóch Świątyń, ale raczej dlatego, że to doskonały dzień na jakieś nieszczęście. Dziewiątego dnia lwa następuje kulminacja negatywnej energii, spowodowana brakiem jedności wśród ludzi oraz brakiem ich wzajemnego szacunku. Jakie jest rozwiązanie? Zmiana świadomości i zachowania. Łatwo wskazywać winnych, jednak o wiele trudniej jest samemu się zmienić, co się tyczy naszego zachowania, większej cierpliwości, wybaczania i kochania. Gdyby każdy z nas potrafił sobie wyobrazić, że jest niczym tykająca bomba, której zapalnik uruchamiany jest każdym działaniem dla własnej korzyści, bylibyśmy bardziej ostrożni w dobieraniu naszych słów i działań. W miejscach największej ciemności istnieje również największy potencjał odkrycia ogromnej ilości Światła, ale wszystko zależy od naszych działań.

W kontraście do osądzającego charakteru tego miesiąca, mamy również dwa bardzo pozytywne wydarzenia:

PIĄTY DZIEŃ AV - rocznica śmierci Rava Izaaka Lurii. Zdecydował się opuścić ten świat w piąty dzień tego miesiąca, który reprezentuje lśniącą emanację Hodu po to, by przemienić daveh (biedny i słaby). Śmierć Ariego, która nie stanowi śmierci fizycznej, pozostawia furtkę dla Światła, do którego możemy się podłączyć poprzez studiowanie jego prac tej nocy.

PIĘTNASTY DZIEŃ AV - najszczęśliwszy dzień w roku. To dzień jednoczesnej pełni Słońca i Księżyca. Słońce – Zeir Anpin, biegun pozytywny – reprezentuje męski aspekt naszego wszechświata. Księżyc – Malchut, biegun negatywny reprezentuje żeński aspekt wszechświata. Kiedy Księżyc odbija światło Słońca, otrzymujemy siłę zawrócenia Światła, siłę dawania, troski i bezinteresownej miłości. To dlatego mędrcy twierdzili, że nie ma szczęśliwszego dnia w roku i ta rzadka sposobność umożliwia nam znalezienie naszej bratniej duszy. Tak samo jak Księżyc i Słońce osiągają w ten dzień harmonię, tak i my możemy to zrobić w naszym życiu.

WSKAZÓWKI DLA MIESIĄCA LWA


Energia każdego miesiąca ma podobny wpływ na każdego z nas – i to bez względu na to, jaki jest nasz znak zodiaku. I kiedy teraz będziemy wkraczać w ten miesiąc, chcielibyśmy wam pomóc zobaczyć, jak ten znak będzie na was wpływać i pokazać wam, jak możecie skorzystać z tej energii.

Zalety lwa:
 • hojny,
 • ojcowski,
 • uczciwy,
 • naturalny przywódca,
 • charyzmatyczny,
 • dobry rozmówca,
 • adept społeczny,
 • świadomy swojej wartości,
 • kreatywny,
 • niezależny,
 • dobrze radzi sobie ze stresem i odpowiedzialnością,
 • pełen siły fizycznej i wewnętrznej,
 • atrakcyjny,
 • zorientowany na cel.

Główna motywacja:
zdobycie szacunku

CECHY NEGATYWNE (I JAK JE ZMIENIĆ):


Dumny
Poproś Światło o pomoc w kontrolowaniu swojego ego, pracuj nad staniem się mocniejszym naczyniem dla Światła, a nie dla pragnień egoistycznych.

Ma bzika na punkcie kontroli.
Wykorzystaj swoje mocne strony na pomoc innym a nie żeby ich zdominować.

Musi stanowić centrum uwagi.
Zrozum, że nie jesteś pępkiem świata – tylko Światło wie najlepiej, Światło jest wszędzie, cały czas, a więc ważne jest, żeby słuchać innych.

Brakuje mu wrażliwości.
Poproś o pomoc w zrozumieniu bólu i potrzeb innych osób. Wyjdź poza ramy własnych pragnień.

Skoncentrowany na sobie
Bądź bardziej empatyczny, staraj się zrozumieć perspektywę innych.

Ulega pochlebstwom.
Zrozum, że talenty pochodzą od Światła i mają być wykorzystane dla Niego. Nie są zdobywane zasługą.

Hojny, o ile rozpoznaje się go jako ofiarodawcę
Dawaj po to, żeby pomagać innym na ich ścieżce duchowej a nie po to, by zadowalać swoje ego.

Brakuje mu cech dyplomatycznych.
Pomyśl zanim się odezwiesz. Bądź wrażliwy na czyjeś uczucia.

Widzi cały obraz, jednak zapomina o szczegółach.
Zwolnij i daj sobie czas na przyjrzenie się szczegółom.

Jak usprawnić związek z tym znakiem:
 • okazuj szacunek i zaufanie,
 • słuchaj, nie zaprzeczaj,
 • dawaj informację zwrotną, pomóż mu zobaczyć, jaki wpływ na innych mają jego słowa i czyny,
 • nie oceniaj.

Co daje mu spełnienie:
dawanie ze względu na samo dawanie

Księga ZOHAR

Pocket edition
Zohar