Wodnik

Szewat jest miesiącem, który koreluje z astrologicznym znakiem wodnika, który jest znakiem żywiołu powietrza. Po bliźniętach i wadze jest on trzecim znakiem tego żywiołu.


Wodnik reprezentuje Lewą Kolumnę tej trójki. Rządzą nim dwie planety. Tradycyjna astrologia przypisuje kontrolę tego miesiąca Saturnowi a nowoczesna Uranowi, odkrytemu przez astronoma Williama Herszela dnia 13 marca 1781 roku.

Saturn jest planetą sądu, porządku, odpowiedzialności, dyscypliny i prawa, podczas gdy Uran wznosi nas na wyżyny nowej świadomości i nowych bezkresnych koncepcji. Dlatego era wodnika i jego miesiąc uznaje się za czas zmiany. To czas nowej wiedzy, inwencji, ludzkości oraz dobroczynności.

Energia Urana łączy nas również z żywiołem powietrza – intelektualizmem, innowacjami oraz nowymi koncepcjami, które wzniosą świat na wyższy poziom świadomości.

Osoby spod tego znaku są z natury buntownicze, ponieważ stale towarzyszą im wnikliwe pytania odnośnie jednostki, jej wyjątkowości a także tożsamości. To z tej przyczyny dążą do tego, by zburzyć stare granice. Dla wodników przeszłość jest zaledwie przelotną chwilą. Odłączają się od niej w kierunku świeżej i nieznanej rzeczywistości, nowej prawdy, pasującej do nowych realiów. Uran okrąża Słońce raz na 84 lat, co wyjaśnia, na czym polega powszechne zjawisko „kryzysu wieku średniego”, który doświadczany jest najczęściej przez 40-42 latków, kiedy zaczynamy kwestionować nasz cel istnienia i robimy plany na najbliższe 40 lat.  

Wodniki są świetnymi informatykami, naukowcami oraz pracownikami społecznymi. Ekscytują się robieniem czegoś rewolucyjnego, szczególnie zajęciami o znamionach społeczno-politycznej rewolucji.

Era wodnika


Kabaliści wyjaśniają, że era wodnika rozpoczęła się średnio 400 lat temu i jest uznawana za wiek objawień, czy też wiek odkupienia. Dlaczego wodnik, czy też shewat, według hebrajskiego kalendarza, symbolizuje odkupienie? Ponieważ osoby spod tego znaku postrzegają świat jako jedność a kabaliści uznają tę prawdę za podstawę prawdziwego odkupienia. Do odkupienia dochodzi wtedy, gdy znika cała negatywność, gdy ludzkość uwalnia się od zła i fragmentacji.

Z racji wyższego poziomu świadomości tego znaku, wodniki połączeni są z momentem odkupienia.

Są wyjątkowi - wyróżniają się w tłumie i trudno ich ignorować. W dzieciństwie pokazują duży potencjał a w dorosłości są idealistami, którzy chcą zmienić świat za pomocą oryginalnych idei. To buntownicy, których zmartwieniem jest dobro całej ludzkości. Buntują się przeciwko ustalonym wzorcom postępowania, zawsze próbując znaleźć nowy lepszy sposób na rozwiązanie problemów globalnych.

Pomimo że poszukują dla wszystkich sprawiedliwości, poszukiwanie to ma wymiar globalny a nie personalny. Wspierają wielkie i szlachetne rzeczy, jednak brakuje im wrażliwości na cierpienie ich najbliższych osób. Często brakuje im też praktyczności. Wodniki z wielką żarliwością poszukują niezależności i prywatności. Ich pragnienie bycia oryginalnym sprawia, że wyróżniają się z tłumu. Pomimo ich przyjacielskości i otwartości, są także najbardziej upartym znakiem zodiaku. Odrzucają wszystkie ustalone struktury i walczą o zachowanie swojej indywidualności i wolności po to, by móc wdrażać swoje innowacyjne idee. Nienawidzą różnego typu zamknięcia.

Jednakże największą barierą, jaka im towarzyszy, jest wielokrotnie ich własne ego. Nawet gdy zaczynają zmieniać swoje życie, skupiają się bardzo często na zewnętrzności, mając problem w przeprowadzeniu zmiany głęboko w swoim wnętrzu.

Mają siłę uwolnić się od wszelkich ograniczeń świata fizycznego. Żeby jednak ujawnić tę siłę, muszą kontrolować te aspekty swojej natury, które przeszkadzają im w osiągnięciu celu. Osoby spod tego znaku mają zdolność, żeby pomóc ludzkości, o ile ich własne idee nie staną się ważniejsze od sprawy, o którą walczą. Prawdziwa duchowość oznacza bycie częścią ludzkości, a nie bycie ponad nią. Niestety wodniki mają zwykle tak wygórowane zdanie na swój temat, że narzucenie własnych idei może stać się ich głównym celem. Muszą walczyć ze swoją dumą i zrozumieć, że zostali obdarowani takimi cechami po to, by zadziałać określoną siłą w tym świecie. Są zaledwie łącznikami, a więc nie należy się im osobista chwała.

Osoby spod tego znaku a także ci, którzy ulegli wpływowi kosmicznej energii znaku wodnika, mogą osiągnąć świadomość kosmicznej rzeczywistości i poczuć odpowiedzialność za ludzkość jako całość. Mogą poznać, czym jest prawdziwa przyjaźń a może i nawet uniwersalne braterstwo. Wodniki mają siłę, by to osiągnąć. Możesz doświadczyć wyjątkowej i nietypowej przygody w historii ludzkości, jeżeli poradzisz sobie z najtrudniejszą restrykcją – wyciszeniem twojego ego i praktykowaniem pokory i skromności a także prostego życia.

WSKAZÓWKI DLA TEGO ZNAKU


Zalety wodnika:
 • niesamowity,
 • bez ograniczeń,
 • inwencyjny,
 • humanista,
 • niezależny,
 • pragnie sprawiedliwości,
 • dostrzega głębię,
 • wyprzedza czasy.

Główna motywacja:
sprawy humanitarne i ocalenie świata

WYZWANIA (I JAK JE PRZEMIENIĆ):


Mają tendencję do skupiania się na zmianie na poziomie globalnym a nie na zmianie swojego wnętrza. Często są nieczuli na potrzeby i bolączki osób z ich bliskiego otoczenia.
Wyrób w sobie nawyk pytania ludzi: „Jak się czujesz?”, Czy mogę coś dla ciebie zrobić?”. I słuchaj, co mają ci do powiedzenia. Naprawdę słuchaj.

Są często buntowniczy i czują, że muszą być inni.
Czasem dobrze jest być częścią paczki np. gdy pracujecie w kierunku osiągnięcia większego dobra.

Ich ego jest legendarne z racji tego, że doskonale zdają sobie sprawę ze swojej oryginalności.
Zostałeś obdarzony wszystkimi swoimi zdolnościami po to, by stać się medium dla innych. Jesteś tylko kanałem – Światło jest źródłem wszystkich genialnych idei.

Przekazują wspaniałe idee, jednak czasem ich upartość nie pozwala im dostrzec, że te idee są akurat nieodpowiednie.
Kiedy pięciu ludzi daje ci ten sam komunikat, być może to czas, żeby odpuścić i zacząć słuchać.

Jak polepszyć związek z wodnikiem:
 • Szanuj ich potrzebę osobistej wolności i przestrzeni.
 • Zapoznaj się z ich wizją dla społeczeństwa i ludzkości.
 • Zachęcaj do wzięcia udziału w drobnych i krótkoterminowych działaniach.
 • Zwracaj im dyplomatycznie uwagę, gdy stają się zbyt wyniośli i stronią od ludzi.

Co da im spełnienie:
relacje typu jeden-na-jeden oraz bycie częścią tego świata

Księga ZOHAR

Pocket edition
Zohar